Spaudos technologijos

SPAUSDINIMO TECHNOLOGIJOS 

Ofsetinė spauda
Spaudos technologija, pagal kurią dažai nuo spaudos formos patenka ant medžiagos ne tiesiogiai, o per tarpinį ofsetinį cilindrą. Atitinkamai, skirtingai nuo kitų spaudos būdu, spaudos formos vaizdas yra tiesioginis, o ne veidrodinis.
Spausdinti ofsetiniu būdu naudinga dideliais tiražais. Spausdinti mažesniais tiražais, dažniausiai, naudojamas skaitmeninis būdas.
Spausdinti ofsetu tinka įvairus popierius: plonas, storas, faktūrinis, puskartonis, metalizuotas ir kitos rūšys. Spausdinama pagal CMYK arba PANTONE spalvų modelius iš vienos arba abiejų popieriaus lapo pusių.

Ofsetinis spaudos būdas laikomas klasikiniu ir svarbiausiu jo aukštos kokybės, ekonomiškumo bei produktyvumo dėka. Ofseto spaudos būdas užtikrina aukštą spaudinių kokybę, puikų smulkių elementų atlikimą, gerą pustonių perteikimą.
Atspausdinta ofsetu medžiaga gali būti apdirbama įvairiais spaudos apdirbimo būdais.
Ofsetinės spaudos dėka spaustuvės cechas gamina - spausdina poligrafijos produkciją dažniausiai ant mažesnio formato popieriaus lapų. Priklausomai nuo reikalavimų ir naudojimo, spausdinama ant skirtingo storio, sudėties, t.y. skirtingo popieriaus.

Ofsetiniu spaudos būdu spausdinama - gaminama prezentacinė, reklaminė produkcija. Bukletų, skrajučių, lankstinukų, brošiūrų, katalogų, plakatų, kalendorių, atvirukų, aplankų, bloknotų ir kitos produkcijos virš 500 vnt. spauda. Šiuo būdu spausdinami ir žurnalai.
Ofsetinis spaudos būdas leidžia pasiekti gerą leidinio kokybę. Spaudai dažniausiai naudojamas kreidinis arba ofsetinis popierius. To reikalauja ne tik estetinis pateikimas, bet ir technologiniai reikalavimai, keliami spausdinant aukštos kokybės spalvotas iliustracijas.

ofsetinė spauda

Skaitmeninė spauda
Kompiuterio valdomas poligrafinis procesas, kurio metu be tarpinių medžiagų nešėjų atspausdinamas vaizdas.
Skaitmeninės spaudos technologijos pagalba spaudiniai išgaunami spaudos įrangoje naudojant kintančią spaudos formą. Visus kiekvieno ciklo formos pakeitimus valdo spaudos sistemos kompiuteris. Šiandienos skaitmeninio spausdinimo būdas užtikrina aukštą spaudinių kokybę, puikų smulkių elementų atlikimą, gerą pustonių perteikimą (lygiai taip pat kaip ofsetinės sopaudos būdas).

Šis būdas naudojamas spausdinant mažo tiražo reklaminius ir komercinius leidinius. Skaitmeninės spaudos būdas ypač naudingas norint daryti spaudinio pokyčius tiražo spausdinimo metu. Korekcijos ir pakeitimai įmanomi netgi po kiekvieno egzemplioriaus atspausdinimo. Skaitmeninė spauda leidžia atlikti kintamųjų duomenų spausdinimą, skirta spausdinti dokumentus su numeracija, vardo pavardės keitimais, skirtingais adresais ant vokų ir kitais pakeitimais.

Skaitmeninė spauda naudoja paruoštus spaudai skaitmeninius failus, iš kurių yra spausdinamas vaizdas. Skaitmeninis būdas remiasi CMYK spalvų modeliu. Jam spausdinti tinka įvairaus storio ir formato popierius. Spausdinama kaip iš vienos pusės, taip ir iš abiejų.
Skaitmeninė spauda gali būti apdorojama įvairiais pospaudos būdais.

skaitmeninė spauda

Plačiaformatė spauda
Plačiaformatė spauda daugiausia naudojama išorinei reklamai gaminti. Ji tinka spausdinti didelio formato, dažniausiai nuo A1 (594x841mm) formato, spaudiniams.
Plačiaformatė spauda kaip pagrindą gali naudoti tentą, lipdukų medžiagą, įvairaus storio popierių, fotopopierių, drobę ir kitą medžiagą.

Plačiaformatė spauda naudoja CMYK spalvų modelį.
Plačiaformatė spauda spausdina dviejų rūšių dažais: solventiniais (skirtais lauko spaudai) ir pigmentiniais (skirtais vidaus spaudai). Pigmentinis spaudinys yra geresnės kokybės, jo vaizdas prilygsta foto kokybei. Solventinė spauda yra pigesnė, tačiau nebijo drėgmės. Šis būdas skirtas spausdinti lauke naudojamoms priemonėms.

Atspausdintus plačiaformatės spaudos gaminius galima laminuoti. Taip jie geriau atlaiko lauko sąlygas. Taip pat dengti specialia grindų laminavimo plėvele (šis būdas naudojamas reklamai ant grindų gaminti). Spaudinius galima daryti nestandartinių formų, kurios priklauso nuo užsakovo pageidavimų.

 

 plačiaformatė spauda